معرفی مختصرکاریابی الکترونیکی

۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۰ نظرات

معرفی مختصرکاریابی الکترونیکی:

 موسسات کاریابی الکترونیکی با دریافت اطلاعات یا همان رزومه شما با توجه به مهارتهایی که دارید فرصت هایی را که مناسب با موقعیت شما باشند را معرفی کرده و دیگر نیازی نیست که خودتان به دنبال کار باشید در واقع این به شما کمک میکند که از این خدمات استفاده کنید و آنها برای شما پیشنهادهای کاری را به صورت پیامک یا ایمیل ارسال میکنند.

رقابت و مزیت های رقابتی:

یکی از مهم ترین مسائل جامعه امروز یافتن شغل مناسب مطابق با رشته یا علاقه بخصوص برای جوانان می باشد. که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد . بدنبال آن با پیشرفت فضای سالم استارت آپ های قدرتمند ایرانی در چند سال اخیر باعث شده بسیاری از گرفتاری ها و درگیری های ذهنی ما از همین دریچه بزرگ حل شود.

همه موسسات و شرکت ها این موضوع را میدانند در صورت جذب یک فرد با تجربه یا مناسب برای شغل مورد نظر نیاز کمتری برای نظارت در آینده موجود میباشد.و البته که هزینه هایی که قرار است جهت استخدام خرج شود به زودی به سیستم کاری آن ها باز خواهد گشت.

مزیت های رقابتی:

استفاده از کانالهای اجتماعی و اپلیکیشن های تلفن همراه و سرویسهای پیامکی.

 

اهداف خدمات کاریابی مجازی:

ایجاد بستر حمایتی جهت شکلگیری و گسترش کاریابی الکترونیکی که از طریق روشهای دیجیتال یا نرم افزاری مانند استفاده از سایت ها، اپلیکیشنهای تلفن همراه، وب سایت های اینترنتی دسته بندی کننده رزومه ها و فرصت های شغلی و یا سایر سرویسهای دیجیتالی مانند شبکه های اجتماعی با ایجاد حلقه اتصال بین کارجویان و کارفرمایان فرآیند استخدام را تسهیل می نمایند

 

رقبا:

کاریابی های الکترونیکی، سایت ها، اپلیکیشن های استخدامی، کریر سرویس ها، جاب سایت ها و دارندگان بانکهای اطلاعاتی و کانالهای شبکه  های اجتماعی مرتبط باحوزه

 

چشم انداز:

 جدول (۱): برآورد میزان عرضه و تقاضای محصول در بازار هدف و تعیین چشم انداز

سال

برآورد ثبت کارجویان

برآورد ثبت کارفرمایان

برآورد تقاضا ی آموزش مجازی

برآورد تولید محتوا

۱۳۹۹

۵۰۰۰

۲۰۰

۱۰۰

۵۰

۱۴۰۰

۶۵۰۰

۲۶۰

۱۳۰

۶۵

۱۴۰۱

۸۰۰۰

۳۰۰

۱۵۰

۸۰

۱۴۰۲

۱۰۰۰۰

۴۰۰

۲۰۰

۱۰۰

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.